Služby

Dovoz

Auto pro naše klienty nakupujeme a dovážíme v zahraničí, protože auta koupená v ČŘ jsou často v žalostném stavu, mají přetočený tachometr a jejich skutečný stav neodpovídá tomu, co je inzerováno. Nejčastěji vozíme auta z Německa a pak z Rakouska, ale během korona krize do Německa nelze jezdit, proto Německý trh nahrazuje trh Polský. V Polsku je velká nabídka vozů, často lehce bouraných, který jsou vždy dovezená z Německa.

Postup je takový, že klient nám pošle poptávku na email: dovoz@automotobike.eu a my pro něj vybereme vůz dle jeho přání a pošleme nabídku vozů k možnému dovozu. Následně pokud si klient vybere, zavoláme prodejci vybraných vozů, abychom prověřili, jestli auto bylo bourané a v jakém je skutečně stavu. V Německu nám většinou upřímně řeknou, že je auto v pořádku a nebo bylo bourané a nedoporučují ho kupovat. S prodejcem také vždy domluvíme slevu z prodejní ceny auta, která pokryje alespoň část, nebo celou naší provizi za vyhledání a dovoz vozu. Následně pokud jsou auto / auta prověřená a připravená k dovozu, domluvíme s klientem finance. U nového klienta, který s námi nemá předešlou zkušenost, vždy doporučujeme, aby s námi pro vybraný vůz jel osobně. Je to lepší proto, že těžko někdo pošle několik stovek tisíc za vůz firmě, kterou nezná. Proto poprvé jede klient s námi, na místě si auto projede i vyzkouší a pokud je spokojený, na místě auto zaplatí a jede zpět svým vozem. Po zakoupení klient hradí naší provizi, která je 10% z ceny vozu, ale dohoda je vždy možná. Následně pro návratu zajistíme STK a převod vozu na klienta a pokud má klient zájem o specifické úpravy, rovněž zajistíme. Všechny finanční operace pošleme vždy klientovi dopředu emailem, aby nedošlo k nedorozumění. Pokud s námi klient už má pozitivní zkušenost, pošlete nám platbu za vybraný vůz a my ho pak přivezeme sami bez klienta a po STK ho klientovi předáme.

Klienti, kteří s námi spolupracuji dlouhodobě, pak u nás investují do nákupu a prodeje automobilů, takže za jejich peníze auto nakoupíme, dovezeme a obratem prodáme. Zisk pak bývá pro klienta cca 10% během jednoho týdne a výše investice záleží vždy na dohodě. Rovněž pokud nás spokojená klient doporučí dalšímu klientovi, získá od nás provizi z úhrady jím doporučeného klienta.

STK a převod

Potom co auto klienta přivezeme do Prahy, automaticky zajistíme STK a převod dovozeného vozu. Logicky je i našim cílem, aby dovezená auta STK prošla a klient neměl problémy, ale mohl spokojeně jezdit. Proto do předu informujeme, že je vždy snazší dovézt auto benzínové, u aut dieselových bývá problém s větší kouřivosti. Proto pokud pro klienta dovážíme auto dieselové, doporučujeme koupit u České benzinové pumpy “diesel plus”, který čistí celou dieselovou palivovou soupravu, což velmi pomůže a snižuje kouřivost. Máme zkušenost, že v ČR auto kvůli kouřivosti neprošlo, ale po najetých asi 100 km a silnější koncentraci čističe palivové soupravy, auto u STK následně prošlo. Cena STK s “příspěvkem” je 5.000 Kč. Ale samozřejmě klient si muže udělat STK i převod sám v místě jeho bydliště a nemám povinnost dělat to s námi.

Úpravy

Pokud auto klienta dovezeme a zajistíme STK i převod, je možné zajistit další požadované úpravy nebo opravy klientova vozu. Někdo to jsou drobné opravy karoserie či motoru, ale jindy má klient zájem o zvýšení výkonu, nebo snížení spotřeby. Rovněž je možné zajistit převod auta na plyn. Vždy vyhledáme vhodného s ozkoušeného partnera, který požadovanou službu dodává, abychom mohl pro klienta jeho požadovanou opravu, nebo úpravu jeho vozu zajistit. Naším cílem je vždy v prvé řadě klientova spokojenost.