Dovoz

Auto pro naše klienty nakupujeme a dovážíme v zahraničí, protože auta koupená v ČŘ jsou často v žalostném stavu, mají přetočený tachometr a jejich skutečný stav neodpovídá tomu, co je inzerováno. Nejčastěji vozíme auta z Německa a pak z Rakouska, ale během korona krize do Německa nelze jezdit, proto Německý trh nahrazuje trh Polský. V Polsku je velká nabídka vozů, často lehce bouraných, který jsou vždy dovezená z Německa.

Postup je takový, že klient nám pošle poptávku na email: dovoz@automotobike.eu a my pro něj vybereme vůz dle jeho přání a pošleme nabídku vozů k možnému dovozu. Následně pokud si klient vybere, zavoláme prodejci vybraných vozů, abychom prověřili, jestli auto bylo bourané a v jakém je skutečně stavu. V Německu nám většinou upřímně řeknou, že je auto v pořádku a nebo bylo bourané a nedoporučují ho kupovat. S prodejcem také vždy domluvíme slevu z prodejní ceny auta, která pokryje alespoň část, nebo celou naší provizi za vyhledání a dovoz vozu. Následně pokud jsou auto / auta prověřená a připravená k dovozu, domluvíme s klientem finance. U nového klienta, který s námi nemá předešlou zkušenost, vždy doporučujeme, aby s námi pro vybraný vůz jel osobně. Je to lepší proto, že těžko někdo pošle několik stovek tisíc za vůz firmě, kterou nezná. Proto poprvé jede klient s námi, na místě si auto projede i vyzkouší a pokud je spokojený, na místě auto zaplatí a jede zpět svým vozem. Po zakoupení klient hradí naší provizi, která je 10% z ceny vozu, ale dohoda je vždy možná. Následně pro návratu zajistíme STK a převod vozu na klienta a pokud má klient zájem o specifické úpravy, rovněž zajistíme. Všechny finanční operace pošleme vždy klientovi dopředu emailem, aby nedošlo k nedorozumění. Pokud s námi klient už má pozitivní zkušenost, pošlete nám platbu za vybraný vůz a my ho pak přivezeme sami bez klienta a po STK ho klientovi předáme.

Klienti, kteří s námi spolupracuji dlouhodobě, pak u nás investují do nákupu a prodeje automobilů, takže za jejich peníze auto nakoupíme, dovezeme a obratem prodáme. Zisk pak bývá pro klienta cca 10% během jednoho týdne a výše investice záleží vždy na dohodě. Rovněž pokud nás spokojená klient doporučí dalšímu klientovi, získá od nás provizi z úhrady jím doporučeného klienta.